معرفی کتاب

انجام تحقیق در کلیه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری جزو قسمت های

غیر قابل اجتناب جهت اتمام تحصیلات و گرفتن مدرک نهایی است. اما متاسفانه بسیاری

از دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی با اصول و مبانی تحقیق آشنایی کافی نداشته

و لذا نمی توانند مشکلات و موانع زیادی که در مسیر تحقیقات وجود دارد را مرتفع نمایند.

آنها نمی دانند تحقیقات خود را از کجا شروع کنند و چه مسیری را در راه رسیدن به هدف

طی نمایند و در نهایت چگونه نتایج تحقیقات خود را جمع بندی و در نهایت با موفقیت از

پایان نامه خود دفاع نمایند.

کتاب  اصول و مبانی تحقیق در علوم مهندسی  یک کتاب مفید در مبحث روش تحقیق

می باشد که مطالب خوبی را ارائه می دهد. این کتاب در هشت فصل تنظیم شده

است. نویسنده این کتاب دکتر محمد جواد کتابداری و مهندس حسن ساقی هستند.

ناشر کتاب انتشارات دانشگاه صنعتی امیرکبیر می باشد. چاپ اول این کتاب تابستان

1390 است. مطالعه این کتاب به همه دانشجویان به خصوص دانشجویان تحصیلات

تکمیلی در درس روش تحقیق توصیه می شود.

/ 3 نظر / 21 بازدید
احسان

جناب آقای مهندس زندی با تشکر از معرفی این کتب مفید. من یکبار در گذشته تحقیق انجام داده ام. اما موفق نبوده ام. آن عدم موفقیت باعث شد که نتوانم مقطع ارشد را به پایان برسانم. اکنون مجددا در حال انجام کارشناسی ارشد هستم و همواره واهمه از تکرار شکست در انجام تز داشتم. کتاب روش تحقیق دکتر کتابداری و مهندس ساقی را به هر زحمتی بود تهیه و چندین بار مطالعه کردم. قسمتهایی از کتاب که در مورد علل شکست در انجام تز بود انگار داستان انجام تحقیق من در گذشته بود. حالا که به ضعفهای خود و علل شکستم پی بردم و راههای انجام تحقیق موفق را در تز خواندم با روحیه مضاعف در حال انجام تحقیق هستم. تا همینجا که قسمتی از تزم را انجام داده ام اثرات مثبت دستورالعملهای این کتاب را ملاحظه کرده ام. امیدوارم همه دانشجویان قبل از انجام هر گونه تحقیق این کتاب را مطالعه و اثر مثبت آنرا در پیشرفت تز خود ببینند. با تشکر مجدد از شما بخاطر معرفی این کتاب مفید.

حسن ساقی

دوست ارجمند جناب آقاي مهندس زندي با سلام و با تشكر فراوان از اينكه قبول زحمت كرده و اين كتاب را به ساير دوستان معرفي نموديد. خوشبختانه همانطوريكه پيش بيني مي شد. كتاب مورد استقبال دانشجويان در سرتاسر كشور و يا حتي خارج از كشور قرار گرفته كه اين مسئله مرهون لطف دوستاني همچون شما در جهت معرفب كتاب مي باشد. بنده عضو هيئت علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بجنورد بوده كه درس روش تحقيق را براي دانشجويان كارشناسي ارشد ارائه مي دهم. دانشجويان در جهت رفع مشكلاتشان با مطالب كتاب به خوبي ارتباط برقرار ميكنند. در نهايت بسيار ممنون و سپاسگزارم.

محمد حسین

جناب آقای مهندس زندی من دانشجوی دانشگاه آزاد مشهد هستم و در حال انجام تز ارشد. از طریق اطلاع رسانی سایت شما با کتاب اصول و مبانی تحقیق آشنا شدم و آنرا تهیه کردم. اکنون در انجام تزم گام به گام به این کتاب مراجعه می کنم و تا کنون چندین بار آنرا خوانده ام و هنوز مطالب تازه زیادی در آن در آن برایم وجود دارد. تقریبا پاسخ اکثر سوالاتم را در این کتاب یافته ام. سایت خود کتاب را هم به آدرس زیر پیدا کردم و هر پچند روز به آن سر می زنم: www.tahghigh3.persianblog.ir با تشکر از معرفی شما